Produkt dnia
Promocje
Rowerek biegowy 2w1 Look Blue Army drewniany-millymally
Rowerek biegowy 2w1 Look Blue Army drewniany-millymally
239,00 zł 229,00 zł
szt.
Kulodrom tor na kulki 49 elementów-viga
Kulodrom tor na kulki 49 elementów-viga
160,90 zł 129,00 zł
szt.

Klocki zabawa i nauka-budowanie to rozwój dziecka

 

Budowanie z klocków to zabawa stara jak świat. Kto z nas nie budował z patyków, kamieni, garnków wieży? Nawet z piasku coś budowaliśmy. Każdy budował, tylko klocki bywały różne. Były klocki drewniane. Były też klocki plastikowe. Nadal są i będą. U nas znajdziesz jedne i drugie. Od najmłodszych lat rozwija się w człowieku potrzeba budowania i sprawdzania zależności przyczynowo skutkowych. Klocki uczą i rozwijają. Dajmy to naszym dzieciom w jakości XXI wieku. Niech bawią się klockami jak najwięcej. Dziś wybór klocków do budowania jest olbrzymi. Możemy świadomie wybierać takie, które można układać według własnej inwencji lub budować według ścisłej instrukcji. Jedno i drugie przynosi wiele korzyści rozwijającemu się dziecku.

Dzięki zabawie w wesołe klocki dziecko rozwija koordynację wzrokowo i ruchową. Umysł dziecka łatwiej ogarnia procesy poznawcze. Maluch z klockami ćwiczy pamięć, uwagę, percepcję, spostrzegawczość.

 

 

 

Klocki

 

Korzyści dla dziecka z zabawy z klockami

Klocki wpływają na umiejętność kontroli, jeśli maluszek układa klocki z instrukcjąZabawa klockami wpływa również na rozwój wyobraźni przestrzennej. Myślenie przestrzenne przydatne jest w nauce matematyki, geografii, a nawet plastyki. Klocki i budowanie przydaje się w szkole. Umiejętności planowania, decydowania jest wpisana w zabawę klockami. Patrząc na to z tej perspektywy, to zabawa klockami daje dzieciom niezbędne umiejętności w dorosłym życiu.

Klocki w zabawie zmuszają dziecko do ćwiczenie i rozwijania zdolności manualnych. Odkrywanie kolorowych kształtów i dopasowywanie ich do otworów uczą zręczności, ćwiczą prawidłowy chwyt i sprawność motoryki małej. Dzieci bawiące się plastikowymi czy drewnianymi klockami mają okazję przetestować zależności i zrozumieć zachodzące procesy. Kiedy maluch zbuduje dom, auto czy pociąg jest szczęśliwe. Chwali się i pozytywnie buduje swoje własne poczucie wartości. Zabawa klockami to często budowanie grupowe. Takie działania rozwijają umiejętność współpracy i funkcjonowania społecznego. Klocki mają moc. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl