Szmaciana lalka czy pacynka? Oto jest pytanie :)

A co jeśli połączymy obie zabawki? Powstanie kreatywna bajkowa postać, która przypomina człowieka, dziecko lub szalone, kolorowe i różnorodne postacie. Każdą pacynkę można ożywić poruszając rączkami czy buzią za pomocą dłoni. Taka lalka kukiełka staje się przyjacielem na długie lata. Nawet dorośli czasami zatrzymują swoje pacynki z dzieciństwa. Wyjątkowy prezent traktowany z szacunkiem przez większość dzieci. Pacynki na rękę mają duszę i magiczną moc. Mieszczą się w grupie zabawek dydaktycznych. Za ich pomocą dzieci łatwiej poznają świat emocji, teatru i kreatywnego tworzenia. Wyobraźnia i fantazja w wymyślaniu postaci nie zna granic. (więcej na dole strony) 

[dlugi_opis]

 

Warto wiedzieć co potrafi pacynka lalka i komu służy

Nauczyciele przedszkolni, szkolni i logopedzi wykorzystują z powodzeniem lalki pacynki w swojej pracy. Ćwiczenia z logopedom są mniej krępujące i nudne :). Wielu terapeutów dziecięcych także poleca pacynki do pracy z dziećmi dotkniętymi autyzmem. Maluszek łatwiej przyswaja treść, emocje, łatwiej uczy się wierszyków ćwicząc skupienie i pamięć. Maluch łatwiej utrzymuje kontakt wzrokowy z pacynką niż z człowiekiem. Dziwne, ale prawdziwe.

Takie edukacyjne zabawki rozwijają także sprawność manualną. Każda pacynka inspiruje do zabawy w teatrzyk w roli widza i aktora. Sprawdza się także w długiej, samodzielnej zabawie. Pacynka ożywa w rączkach dziecka i zostaje obdarzona szczególną miłością i przywiązaniem.

Pacynki dziecko zabiera ze sobą wszędzie bo jest unikalna, leciutka. Można wozić w wózeczku dla lalek i kłaść do łóżeczka. Można też rozśmieszać całą rodzinkę wykorzystując funkcję kukiełki i odgrywając różne role. Talent aktorski ma szansę na rozwój poprzez zabawę. Mnóstwo radości i zaskakujących momentów czeka Was dzięki takiej pacynce o kształcie człowieka. Dzieci wiedzą jak wykorzystać magiczną moc pacynek

 Co dają dziecku pacynki ?

Pacynka powodują, że dziecko bawi się radośnie, kreatywnie i mądrze. Nie ważne czy jest to zwierzątko, wełniana pacynka na rękę, czy szmaciana lalka poruszająca buzią. Maluch zaprzyjaźnia się z nowym przyjacielem, który zachowuje się jak żywy. Buduje się więź, która przetrwa lata. Niektórzy dorośli nadal mają swoje pacynki z dzieciństwa :). Podsumowując pacynki na rękę i na palce rozwijają nasze dzieci oraz pomagają:

 • bawić się kreatywnie i mądrze
 • ćwiczyć skupienie i sprawność manualną (motoryka mała)
 • uczyć się wierszyków, piosenek i ról
 • rozśmieszać dorosłych i wciągać do wspólnej zabawy w teatrzyk
 • rozwijać zdolności aktorskie
 • wprowadzać do świata bajkowej wyobraźni i nieograniczonej fantazji
 • rozwijać empatię i przywiązanie do ulubionej postaci własnoręcznie ożywianej w zabawie.

Nietypowe kształty naszych pacynek czy kukiełek cieszą oczy. Jakość jest znakomita. Dzieci je kochają i zabierają ze sobą wszędzie, ponieważ są lekkie, miłe w dotyku i trwałe. Część z nich wydaje dźwięki co jeszcze bardziej zaskakuje i łatwiej pozwala straszyć rówieśników, rodziców i dziadków. 

Nasze pacynki lalki człowiek - podsumowanie
 • Producent - firma rodzinna brytyjska
 • Wysoka jakość wykonania oraz nowoczesne, miękkie materiały
 • Trwałość na długie lata
 • Niewiarygodnie dobre odtworzenie postaci lub zwierzaka, różne rozmiary
 • Można prać delikatnie i wciąż wyglądają jak nowe
 • Bezpieczne - posiadają certyfikaty EN71, CE, ASTM
 • Wysyłka w 24h 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
facebook
Sklep internetowy Shoper.pl